Her türlü işletmenin mutlaka bir deposu ve her depoda da mutlaka depo rafları bulunur. Küçük işletmeler bunun için genelde ikinci el yolunu tercih ederler. İkinci el depo rafı alırken dikkat edilecek tek nokta, rafın çürümemiş ve iyi bir durumda olmasıdır. Fakat genel olarak raf alırken dikkat edilecek en temel noktalar ise, firmanın çalıştığı sektör, deponun boyutları ve firmanın ekonomik durumudur.ucuz depo rafları, ikinci el depo rafları, ucuz raf sistemleri

Ev ve Ufak Şirketlere Göre

Depoda raf üstünde durmayan eşyalar zarar görürler. Ayrıca ortalık çok da dağınık olacaktır. Bunun önüne geçmek için ise depolarda raf sistemlerinden yararlanılır. İster sıfır isterse de ikinci el rafı olsun, raf seçimi yapılırken bakılması gereken ilk nokta deponun boyutlarıdır. Özellikle deponun yüksekliği çok büyük bir önem arz eder. Bunun yanı sıra deponun genel boyutları ve firmanın çalıştığı sektörde raf seçiminde rol oynayan diğer bazı faktörlerden bazılarıdır. Ufak çaplı ve ya büyük bir firma olsun, her firmanın mutlaka bir deposu bulunur. Bu depo da az kullanılan ve ya sonradan kullanılacak olan eşyalar saklanır. Fakat bu eşyalar eğer yerde tutulurlar ise eşyaların kirlenmesi ve en kötüsü de zedelenmesi mümkündür.

Ucuza Bulursanız Alın

Firma eğer hafif tekstil ürünleri ile uğraşan bir firma ise alüminyum hatta plastik raflar kullanılabilirken, ağır sanayi malzemeleri üreten bir fabrikanın raf sistemleri mutlaka ve mutlaka çelikten olmalıdır aksi takdirde ağırlığı taşıyamaz ve çöker.

Bir önceki yazımız olan Uygun Fiyat Ve Kalite Güvencesinin Tek Yolu İkinci El Raflar başlıklı makalemizde ikinci el ucuz raflar, kaliteli ikinci el raflar ve uygun fiyatlı raflar hakkında bilgiler verilmektedir.