Raf sistemleri kullanım açısından kurumlara kolaylık sağlayan ve en çok kullanılan sistemlerdir. Kurumların depo ve şirket içi kullanım amaçları açısından, ağırlık birimine göre ve cinslerine göre gruplara ayrılır. Paletli çıkma raf sistemleri ebatlarına ve kullanılacak ağırlık hacmine göre tasarlanarak hizmete sunulmaktadır. Günümüzde iyi yerlere gelen firmalar ürünlerini saklamak ve istiflemek için standart olarak raf sistemlerini kullanırlar. Yer ve zamandan kazanç sağlayan bu sistemler, gerek müşteri gerek çalışan açısından büyük ölçüde kolaylıklar sağlamaktadır. Ürünlerini kullanışlı ortamlarda kişilere sunmak isteyen tüm firmaların bünyesinde, her çeşit raf sistemi mevcuttur. Kurulum ve taşıma kolaylığı ile kurumlara hızlı bir şekilde kurulan bu sistemler, değişik yöntemlerle yerlerinde hazırlanıp montajı yapılmaktadır.

Paletli çıkma raf sistemleri, raf sistemleri satışı, raf sistemleri kurulumu

İş hayatımızın her bölümünde yaygın olan raf sistemleri satışı dünya çapında sık kullanılan sistemlerin arasındadır. Raf sistemleri kurulumu ve taşınması gayet kolaydır. Şekil ve hacimlerinin ayarlanmasından sonra, bir kaç işlemden geçtikten sonra aralıkları belirleyerek kuruluma hazır hale getirilir. Raf bölümleri ve diğer montaj yerleri kolaylıkla taşınarak, kurulum yapılacak yerde birleştirilirler. Mağazalar standart raf sistemleri ile dekor edilemezler. Mağazanın vizyonuna, müşteri odağına özel tasarım ve imalat yapılmalıdır.  Şekil ve dizaynlarına göre isteğe bağlı montaj ve dekor işlemlerinin, en iyi şekilde yapılarak işleme uygun şekilde ayarlanması, raf sistemleri kurulumunun prestijine yarar sağlamaktadır. Birçok çeşitte günümüzde var olan raf sistemleri kullanım amacı açısından gruplara ayrılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Ağır Yük Raflarının Sağlamlığı Nereden Anlaşılır? başlıklı makalemizde Ağır Yük Rafları, İkinci El Ağır Yük Rafı ve İkinci El Ağır Yük Rafları hakkında bilgiler verilmektedir.