Ufak bir deponuz var ve ya küçük çaplı bir işletmesiniz. Deponuzdaki eşyaları saklamak için raflardan yararlanıyorsunuz. Özellikle ikinci el raf alanların ise dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcut. Sıfırın aksine kullanılmış olan ikinci el raflar, ucuz fiyatı ile de herkesin tercih sebebi.ikinci el raf sistemleri, raf sistemlerinin önemleri, raf sistemlerinin kullanımı

Çürümemiş Olmalı

Deposu olan her mekana raf lazım olmayabilir. Firmanın faaliyet alanı olan sektör, firmanın büyüklüğü gibi etkenler, bir depo hatta depoda raf sisteminin ihtiyacı konusuna yön verebilir. Eğer ufak çaplı bir firma ise, depoda raf olmayabilir eğer depo lazım olursa bir çok depo rafları ikinci el olarak satışta bulunmaktadır. Bu satışta olan ikinci el depo raflarından uygun fiyatlı olanı alınıp, depoya kullanılmak üzere yerleştirilebilir Dikkat edilmesi gereken husus, rafların çürümüş olmamasıdır. İkinci el raf alanların dikkat edeceği en önemli hususlar bunlardır.

Seçenek Çok

Sıfır almaya durumu olmayan bu yüzden ikinci el raf alanlar, çok daha dikkatli olmalıdırlar. Kullanılmamış yani sıfır depo raf sistemlerine karşı kullanılmış olan rafların en büyük avantajı, fiyatıdır. Bu raflar satışa çıkarıldığında genelde uzun süre kullanılacak durumda olurlar. Satanlar ise ihtiyaç fazlası olmasından dolayı ve ya yeni raflar alacağından dolayı satar. Eğer sizde ufak bir işletme iseniz kullanılmış raf sistemi almanız sizin için mantıklı bir seçenek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan DEPO RAFLARI NERELERDE KULLANILIR başlıklı makalemizde Depo raflarının kullanım alanı, İkinci el depo rafları ve paletli depo rafları hakkında bilgiler verilmektedir.