İşletmelerin en büyük sıkıntılarından biri işletmenin demirbaşlarının zarar görmesidir. Bu sebepten dolayı işletmeler ve kuruluşlar uzun ömürlü ürünleri tercih ederler. Raf kullanma ihtiyacı ulan kuruluşlarda rafın uzun ömürlü olması ve kullanımının kolay olması için paslanmaz çelik raf kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle nem ve sıvının bulunduğu ortamlarda depolama işlemleri için paslanmaz çelik raf tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

çelik raf, çelik raf sistemleri, Çıkma çelik raf

Paslanmaz Çelik Rafların Özellikleri

Ebat ölçüleri ve ızgara sistemleri ürünlerin kolayca barındırılmasını sağlar.

Montaj işlemleri zorluk çıkarmaz. Takıp, söküp çıkarılabilinir

 Oldukça sağlam ve güçlüdür. Yüksek ürün taşıma kapasitesi vardır. Bu taşıma kapasitesi sizin işlerinize kolaylık sağlar.

Hafif depolama, arşiv depolamada, dosya depolamasında rahatlıkla kullanılabilir.

Çelik Raf Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir

Çelik raf sistemleri için birçok çeşit vardır aralarında standart olanları.

Normal çelik raflar,

 Ağır yükler için kullanılan çelik raflar,

 Duble raflar,

 Izgara çelik raflar,

gibi standart, kullanımı kolay olan çelik raf sistemleri çeşitleri mevcuttur.

Ebatları Nelerdir ?

Paslanmaz çelik raf sistemlerinin arasında en çok tercih edilen ebatlar 31x931x86, 43x186x200, 31x93x186 ebatlarıdır. Fakat standart ebatlar haricinde özel üretim olarak farklı ebatlar yaptırılabilir.

Çıkma Çelik Raf Neden Tercih Edilmelidir ?

Çıkma çelik raf tercih edilerek raf ihtiyacınızı daha ucuza karşılayabilirsiniz. Ayrıca işletmenizin faaliyeti sona erdiğinde malı satmak istediğinizde malınız çok değer kaybetmez.  Ürünü; satın aldığınız piyasanın durumuna yakın bir meblağa  karşılığında satabilirsiniz.