İkinci El Ağır Yük rafları genel olarak öncesinde çeşitli alanlarda kullanıldığı için yıpranma payı bulunmaktadır. Bazen eskidiği veya yıprandığı için ikinci el depo malzemeleri satan yerlere verilerek yenisi alınmaktadır. Bazen de iş yerinin iflas etmesi, kapanması gibi durumlardan satılmaktadır. Bu gibi durumlarda gelen olarak malzemeler sağlam bulunur, fakat eskimesi üzerine satıldığında yıpranma payı yüksek bulunabilir. Peki, bu durumda nasıl ikinci el ağır yük raflarının sağlamlığını nereden anlarız.

İkinci El Ağır Yük Rafları, Ağır Yük Rafları, İkinci El Ağır Yük Rafı

Bunu anlamak profesyonellik gerektirmediği gibi dikkatli incelenmesi durumunda anlaşılabilir. Bunu anlamak için aşağıda belirteceğim noktalara dikkat edebilirsiniz.

İkinci El Ağır Yük Rafların Sağlamlık Kontrolü!!

İkinci el ağır yük rafları satın alınırken sağlamlığı kontrol edilmeli. Çünkü bu rafların üzerine ağır yük konulacağından sağlam olması gerekir. Bunu anlamak içinde;

  • Rafların sallanmamasını kontrol etmek gerekir.
  • Yıpranmadığını ve sağlamlığını paslanma durumundan, oksitlenmelerinden de anlayabilirsiniz.
  • Vidalarını ve takılma esnasında sağlam takılıp takılmadığına da kontrol ederek anlaşılır.
  • Alacağınız ikinci el ağır yük raflarının neden satıldığı hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • İstenilen ebatlarda olup ağır yük taşıyabilir olması.
  • Malzemesinin kalınlığına bakarak da kalitesi anlaşılabilir.
  • Rafın üzerinde kaynak yapılıp yapılmamasını kontrol ederek de anlayabilirsiniz.

Bu gibi şeylere dikkat ederek rafların kalite oranı ve sağlamlığı anlaşılabilir. Eğer bu raflardan anlamıyorsanız yanınızda bu malzemelerden iyi anlayan birini götürerek satın alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Emintaş Hurdacılık Çıkma Raf Ürünleri www.hurdadukkani.com başlıklı makalemizde 2. el ağır yük rafı, 2. el çıkma raf ürünleri ve çıkma raf hakkında bilgiler verilmektedir.