Raflar günümüzde her evde ve her iş yerinde sıklıkla kullanılan araçlardır. Evlerde kullandığımız raflar genellikle hafif yük raflarıdır. Bu raflar evimizi daha düzenli hale sokmak için tasarlanmışlardır. İş yerlerinde kullanılan raflar ise ağır yük raflarıdır. Bu raflar işletmelerin kullanacakları ya da satacakları ürünleri düzenli bir şekilde depolamak için tasarlanmıştır. Evlerde genellikle sıfır raflar kullanımı tercih edilmesine karşın iş yerlerinde genellikle ikinci el raflar tercih edilmektedir. İkinci el rafların tercih edilme sebebi ise daha uygun ve dekorasyon amaçlı olmamalarından kaynaklanmaktadır. Örneğin depolarda kullanılan ikinci el palet rafları sadece çalışanlar tarafından kullanıldığından ve arka planda olduklarından dolayı görsellik önemli değildir.

ikinci el raf, ikinci el palet rafları, depo rafları ikinci el

 Raflar, işletmeler tarafından çok kullanılan bir araçtır. Raflar sayesinde ürünler daha kolay depolanır ve daha düzenli hale getirilirler. Sıfır raflar maliyet bakımından oldukça fazladır. Bu nedenle ikinci el raflar daha çok tercih edilmektedir. Arka planda kullanıldığından dolayı sadece sağlam olması göz önüne alınmaktadır. İkinci el rafları günümüzde temin etmek oldukça kolaydır. Çevremizde bile sürekli ikinci el dükkânları açılmaktadır. Bu dükkânlardan istediğimiz rafları temin etmek mümkündür. Sonuç olarak raflar hayatımızı daha kolay ve daha basit hale getiren araçlardır. Evlerde kullanılan raflar yeni olmasına karşın işletmelerin tercih ettikleri depo rafları ikinci eldir. İkinci el raf alırken sağlam olmasına, kaynak olmamasına ya da çok eski olmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Raf Satışı Yapmak başlıklı makalemizde ikinci el raf ve ikinci el raf satışı hakkında bilgiler verilmektedir.