Ürün stoku yapmak çok sayıda iş kolu için oldukça karlı bir yatırımdır. Ticaret yapan firmalar raf ömrü uzun olan ürünleri stoklarında tutmak ve müşterilerine sunmak isterler. Çoğunlukla ekonomik olması bakımından tercih edilen ikinci el raf sistemleri, bu noktada depoların kullanım alanlarını çok daha iyi değerlendirmeye fayda sağlar.  Çünkü depolarda malların düzgün biçimde depolanması için  ihtiyaç duyulan raflar yanı zamanda söz konusu ürünlerin çeşitli dükkanlarda müşteriye etkin bir şekilde sunulması açısından da oldukça önemlidir. Kullanım alanı olarak çok geniş bir sektöre hitap eden bu raf sistemleri, yeni iş kuran birçok kişinin de öncelikli ihtiyacıdır. Bu noktada yeni iş kuran bir girişimci için maliyet çok büyük önem taşıdığından ve aynı zamanda sağlam yapıları ile uzun süreli kullanılabilir olmaları bakımından ikinci el raf sistemleri daha çok tercih edilmektedir.raf sistemlerinin depolardaki kullanımı, depolarda raf sistemi kullanımı, raf sistemlerinin kullanımı

Daha uygun fiyata, yeni alınmış bir ürünle aynı işi yapacak olan raf sistemleri ile kesinlikle kazançlı çıkmak mümkündür. Bu raflar ile ürünleri düzenli, ihtiyaç halinde kolay bulunabilir, daha az alanda daha çok depolanabilir hale getirmek mümkündür. Çoğunlukla depolama işleminde ortaya çıkan sorun ise, boyut olarak büyük ve ağır ürünlerin raflara yerleştirilmesi ve indirilmesinde yaşanan zorluklardır. Bu tarz büyük boyutlu ve ağırlık olarak fazla ürünlerin depolanmasında ise paletli depo ikinci el raf sistemleri kullanarak, bu raflar sayesinde söz konusu ürünlerin depolama işlemlerini çok daha ekonomik olarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan RAF SİSTEMLERİ başlıklı makalemizde ikinci el az kullanılmış raflar, İkinci el ucuz raf sistemleri ve raf montajı hakkında bilgiler verilmektedir.